Wyszukiwarka
Masz pytanie?

ALKOMATY DO FIRMY

Wiele firm zatrudniających pracowników powinno posiadać alkomat do ich badania. Chodzi tu głównie o alkomat dla firm transportowych, budowlanych, ochroniarskich czy magazynów. Najbardziej polecane alkomaty to bezustnikowe, przesiewowe.

Pracownik pod wpływem alkoholu może narazić życie i zdrowie własne lub współpracowników, nie w pełni kontrolując swoje zachowanie.

Szkody wynikające z pracy pod wpływem alkoholu wynieść mogą tysiące a nawet miliony. Pamiętajmy, że jeżeli ubezpieczyciel sprzętu, nieruchomości czy pojazdu udowodni, że szkoda miała związek z nietrzeźwym pracownikiem będzie się starał odstąpić od wypłaty odszkodowania.

Pracodawca powinien posługiwać się alkomatem elektrochemicznym, który wykaże wynik pozytywny tylko pod wpływem alkoholu. Taki alkomat będzie również szybszy, dokładniejszy oraz rzadziej kalibrowany.

Używając alkomatu półprzewodnikowego w badaniu pracowników (tańszy, starszej generacji), który wykazać może pozytywny wynik także po kwaśnym i miętowym (guma do żucia, sok, pasta do zębów, cukierek miętowy) narażamy się na utratę wiarygodności i ryzykujemy skrzywdzeniem człowieka.

Najtańszy alkomat do badania pracowników nabyć już możemy za około 300zł. W zależności od liczby badanych pracowników dziennie można nabyć urządzenie nieco mocniejsze i droższe. W każdym jednak wypadku taka inwestycja zwraca się bardzo szybko, najczęściej po kilku dniach od zakupu.

 

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
 fb