Wyszukiwarka
Masz pytanie?

TESTY NARKOTYKOWE

Testy narkotykowe mają na celu wykrycie niedozwolonych substancji narkotycznych w naszym organizmie.  Oprócz alkoholu jest to kolejna używka, która w znaczący sposób wpływa na nasze zachowanie i koncentrację. Warto, po zażyciu i przed rozpoczęciem jazdy, sprawdzić czy nasz organizm wydalił substancje i czy przy kontroli policyjnej nie będziemy mieć problemów. Wielu kierowców zapomina, że nie tylko jazda po alkoholu może skończyć się mandatem lub utratą prawa jazdy. Coraz częściej dotyczy to również NARKOTYKÓW. 

Testy narkotykowe mogą również być pomocne rodzicom, którzy mają podejrzenia co do zażywania narkotyków przez swoje dzieci. W takim wypadku należy zasięgnąć profesjonalnej porady terapeutycznej lub ośrodka pomocy osobom uzależnionym.

Warto wiedzieć jaka jest charakterystyka tych substancji.

Amfetamina  substancja chemiczna w postaci tabletek, kapsułek, białego proszku lub kryształków. Narkotyk często zażywany poprzez inhalacje nosowe lub bezpośrednie spożycie.

 

Tetrahydrokannabinol (THC) jest głównym metabolitem marihuany i haszyszu wykrywanym w ślinie wkrótce po zażyciu tych narkotyków. Najczęściej marihuanę, haszysz oraz ziele konopii pali się (tzw. skręty).

 

Opiaty, morfina, heroina. Do tej grupy zaliczamy narkotyki pochodzące z maku, w tym związki pochodzenia naturalnego, takie jak morfina, kodeina, narkotyki pół-syntetyczne - jak heroina. Narkotyk przyjmowany najczęściej poprzez inhalację nosową lub zastrzyk. Opiaty hamują centralny układ nerwowy (obniżają ból). 

 

Kokaina silny symulant centralnego układu nerwowego oraz środek miejscowo znieczulający, wytwarzany z koki (erythroxylum coca). 

 

Matemfetamina pochodna amfetaminy, silny narkotyk, którego nawet niewielkie ilości mają wpływ na układ nerwowy. W porównaniu z amfetaminą ma silniejsze działanie ośrodkowe, natomiast słabsze obwodowe. Ma właściwości halucynogenne i pobudzające.

 

Benzodiazepiny są to głównie leki przeciwlękowe i uspakajające. Gdy poziom substancji spada chory odczuwa lęk, drażliwość, niepokój, nadpotliwość, drżą mu mięśnie, dokuczają mu dolegliwości bólowe. 

 

Pamiętajmy!!!

Negatywny wynik testu nie musi oznaczać, że w ślinie nie znajduje się narkotyk. Może to być spowodowane niskim poziomem zawartości lub błędem technicznym lub proceduralnym. 

Wynik pozytywny wskazuje fakt obecności narkotyków a nie konkretny poziom odurzenia narkotykowego.

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
 fb