Wyszukiwarka
Masz pytanie?

JAK WYBRAĆ DOBRY ALKOMAT

Oczywiście powinniśmy zdecydować się jedynie na dobry alkomat, czyli taki, który jest optymalnie dopasowany do naszych potrzeb. Nie za drogi i nie za tani. Tani alkomat to zwykle zabawka nie dająca się skalibrować i mogąca pokazywać nieprawdę już podczas pierwszego użycia. Drogi będzie kosztowniejszy w eksploatacji, nie wykorzystamy jego potencjału, a nie da nam większej gwarancji na prawdziwy wynik.

Poza tym alkomat powinien być:

- najlepiej elektrochemiczny a nie półprzewodnikowy. Elektrochemiczny będzie szybszy, dokładniejszy, pokaże tylko na molekuły alkoholu i rzadziej wymaga kalibracji. Bardzo dobry alkomat, niestety nieco droższy.

- wyprodukowany przez firmę, która specjalizuje się w alkomatach a nie produkuje zabawki, ubrania oraz alkomaty przy okazji.

- taki w który dmucha się poprzez ustnik. Badanie bez ustnika jest mniej dokładne i zdarza się, że alkomat wykaże 0 mimo, iż faktycznie alkohol jest jeszcze w wydychanym powietrzu.

Najpopularniejsze modele elektrochemiczne to: AL 8000 Plus, PRO X 5+,Evo, AlcoFind Elite, CA 9000 Professional, AL 9000 (L), PRO X 3, DA 8100, DA 7100, CA20FC

Najpopularniejsze modele półprzewodnikowe to: CA 2000, Blowing, AL 7000, AlcoSafe S4, AL 6000, DA 7000, DA 3000, AL 2500, AL 5500, AlcoAert Handy, DA 5000.

Pomiędzy alkomatami elektrochemicznymi a półprzewodnikowymi jest „przepaść” technologiczna. Alkomaty elektrochemiczne wymienione wyżej, w swoich wynikach będą bardzo zbliżone do alkomatów policyjnych. Różnica polega głównie na tym, że alkomaty policyjne posiadają większe sensory przeznaczone do badania większej ilości osób.

 

 

  • Dodaj link do:
  • digg.com
  • delicious.com
  • wykop-pl
  • facebook.com
 fb